Apartmán Merklín

Nabízíme ubytování v prostorném nově zrekonstruovaném apartmánu 3+1, který se nachází v klidné okrajové části podkrušnohorské obce Merklín. Apartmán má 68 m ² a skládá se ze dvou velkých ložnic, obývacího pokoje s internetovou TV se streamovací službou Netflix, plně vybavené kuchyně, předsíně, koupelny s vanou a odděleného WC. V celém apartmánu je k dispozici Wi-Fi. Velkou devizou je krb, kde můžete nejen za zimních večerů sledovat plápolání ohně. Apartmán je útulný a světlý, s krásným výhledem do třech světových stran, a kompletně vybavený.

Nachází se ve 2. patře bytového domu bez výtahu, který se bude v blízké době renovovat. Parkovat se dá přímo před domem. K apartmánu patří velká patrová kóje na uložení kol, lyží či čehokoliv jiného. Ta je však také před rekonstrukcí a využívat ji je možné na vlastní nebezpečí. Před kójí je zahrádka s pískovištěm, skluzavkou a zázemím pro děti. Zahrádka situovaná hned vedle potoka rovněž nabízí ohniště s vidlicemi na opékání buřtů, grilem a posezením. Dřevo na ohniště je také k dispozici. Můžete využít i krytou pergolu. Zahrádka se bude v brzké době renovovat, používat se ale samozřejmě dá.

Hned u bytového domu, který je umístěn v klidné části na kraji Merklína u lesa, se můžete napojit na několik turistických tras (například na vyhlídku do altánu Gloriett nebo krásná cesta kolem potoka do vedlejšího Hroznětína). Navíc se asi sto metrů od bytu nalézá vlakové nádraží, odkud se krásnou dvacetiminutovou projížďkou pohodlně dostanete až do centra Karlových Varů. U nádraží můžete využít dětské hřiště. Večerka, stejně jako restaurace, je cca 300 metrů daleko. V podobné vzdálenosti je i autobusová zastávka, odkud můžete také vyrazit na výlety do okolí.

V zimě…

se Merklín stává rájem pro běžkaře i sjezdaře. Můžete si vybrat z množství ski areálů v okolí. Nejbližší je nejmodernější ski resort v ČR, Plešivec, který se nachází pouhé 4 kilometry od Merklína. Ski areál v Božím daru je vzdálený 15 km, Nové Hamry 15 km a Klínovec 20 km (více o skiareálech v okolí: https://www.ceskehory.cz/ski-areal/ski-areal-plesivec.html

Běžkařských tras je v okolí také nepřeberné množství. Na Krušnohorskou magistrálu se lze napojit v Perninku vzdáleném 8 km. Aktuální informace zde: http://krusnehoryaktivne.cz/?cat=7

A komu stačí pouze kopec na bobování a sáňkování, má v Merklíně z čeho vybírat. Hned vedle apartmánu je jeden, naproti restauraci druhý a pak je tu velký na bývalé sjezdovce.

A po dni stráveném zimními radovánkami se můžete zrelaxovat v nedalekých bazénech, buď v Jáchymovském aquacentru (https://www.laznejachymov.cz/Agricola/) nebo v KV Areně v Karlových Varech (https://www.kvarena.cz/bazenove-centrum/).

V létě…

se můžete osvěžit v místním přírodním koupališti, kam se dostanete lesní stezkou cca za 7 minut. Nebo se vydejte vlakem, pěšky nebo na kole do 6 kilometrů vzdáleného Velkého Rybníka, který svému jménu dělá čest. Zdejší písečná pláž, dětské hřiště a útulná restaurace hned u vody potěší nejen děti, ale rodiče. Další tipy na koupání v okolí naleznete zde: https://www.navylet.cz/cs/koupani/merklin-okres-karlovy-vary

Pokud jste vášniví cyklisté, určitě si nenechte ujít trail park Plešivec či Klínovec. Je to zážitek, který stojí za to! Mimoto přímo Merklínem prochází cyklostezka.